Aktivity v okolí

Okolie Veľkej Lomnice ponúka množstvo voľno-časových aktivít. Na svoje si prídu nielen milovníci vysokohorskej či cyklistickej turistiky, ale aj rodiny s deťmi. Podtatranská oblasť je známa historickými pamätihodnosťami. Stačí sa len rozhodnúť.

***

Naše malé Wellness

Po náročnej túre ponúkame možnosť oddýchnuť si v našom Wellness centre – vyhriať sa v saune a oddýchnuť si v bublinkovom kúpeli.

Wellness je v prevádzke každý deň v čase 15:00 – 20:00 hod.

Termín je potrebné si vopred nahlásiť.

***

Veľká Lomnica

Priamo Veľká Lomnica má čo ponúknuť deťom – zoologická záhrada Wild park, Aquafun park (10 minút chôdzou), ale aj dospelým, ktorý si môžu zahrať golf v Golfovom rezorte Black Stork (3 km)

 ***

Turistika

Vysoké a Belianske Tatry vytvárajú dlhý vysokohorský hrebeň. Týmto ponúkajú veľké množstvo turistických chodníkov, niektoré z nich sú zjazdné aj pre cykloturistov. Bohatá flóra a fauna ukazuje všetkým svoju krásu na obdiv. Nezabudnite sa k Tatrám správať s rešpektom a ohľaduplnosťou.

***

Kúpaliská

Blízke termálne kúpaliská s liečivou vodou – Vrbov, Vyšné Ružbachy, Bešeňová, alebo len na šantenie a plávanie – Veľká Lomnica, Kežmarok, Poprad. Za hranicami z poľskej strany – Terma Bania, Chocholowskie Termy, Aqua Park Zakopane.

***

Voľný čas

Leto ponúka množstvo voľno-časových aktivít, už si len vybrať a relaxovať.

Počas zimných mesiacov si na svoje prídu najmä lyžiari, snowboardisti a bežkári, na ktorých tu čakajú upravené trate a zjazdovky lyžiarskych stredísk Tatranská Lomnica (8 km), Starý Smokovec – Hrebienok (13 km), Starý Smokovec – Jakubkova lúka (13 km), Bachledka Ski & Sun (22 km), Ždiar (25km)

***

História

Celý spišský región ponúka veľké množstvo historických pamiatok a múzeí. Odporúčame Vám aj výlety do okolia k Spišskému hradu (43 km), na pútnické miesto Mariánska hora v Levoči (30 km) ako aj k ďalším atrakciám, ktoré ponúka región Spiš – Pieniny. Každý rok počas druhého júlového víkendu sa koná v Kežmarku Medzinárodný festival remesiel a ľudovej kultúry.